ДЕЯКІ АСПЕКТИ НЕОБХІДНОСТІ РЕНОВАЦІЇ ФУНКЦІОНАЛЬНО-ПЛАНУВАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ ШКІЛ
DOI:
https://doi.org/10.32347/2519-8661.2021.22-23.150-156Ключові слова:
загальноосвітні навчальні заклади, екологічна школа, функціональне зонування, простірАнотація
В статті розглянуті архітектурні проблеми сучасної середньої освіти з точки зору змін до вимог як функціонально-планувальної структури школи, так і до навчально-виховного процесу, відповідно до реформи Міністерства освіти і науки – «Нова Українська школа». Відзначено що в Україні більшість шкіл була збудована за часів СРСР і тому вони не відповідають сучасним вимогам і потребують реновації. Розглянуто різні періоди формування та проектування шкіл за часів Радянського Союзу, починаючи з 1926 р. – до 1956 р.. Визначено роль школи, як місця де людина починає формуватись як особистість, та усвідомлювати свою роль в житті. Розглянуто вплив архітектури шкільної будівлі на характер та світогляд дитини. Визначені сучасні тенденції проектування шкіл закордоном, як «відкритий простір», «аспект мобільності» а також екологічність. Формування вільного планування простору шкіл, дає змогу дитині почуватись вільно та комфортно, а також дає можливість не «сковувати» думки в процесі пізнання себе та навколишнього світу, створює більш творчу атмосферу. Іншим важливим аспектом формування сучасних шкіл в світі, є мобільність. У школах з мобільним внутрішнім інтер'єром дитина і вчитель можуть змінювати простір під себе - все пересунути і переставити, як їм потрібно. У предметів немає свого місця, воно з'являється в разі потреби. Ще одним з актуальних напрямків в архітектурі і дизайні сучасних шкіл є нерозривний зв'язок з природним середовищем, активна взаємодія будівлі і природних елементів, їх включення в шкільну архітектуру і опосередковано в навчальний процес. Даний напрямок реалізується технологіями «зеленого будівництва», що дозволяють створювати стійке архітектурне середовище шкільних будівель і комплексів, яке зберігає, і покращує природне середовище. Проаналізовано деякі приклади в сучасній світовій архітектурі, що ілюструють підходи до проектування та реновації шкіл.
Посилання
Іваночко У.І., Іськович Н.В. – Перспективні Тенденції розвитку шкіл - Національний університет «Львівська політехніка» - 6 с.
Ковальська Г.Л. – Сучасні тенденції розвитку мережі дитячих дошкільних та загальноосвітніх закладів. /Досвід та перспективи розвитку міст України. Вип. 23, 2012. 6 с.
Мігулько Е.М. – «Зеленая» архитектура современных зарубежных школ. Науки о Земле "Наука. Инновации. Технологии", 2013, №4. – С. 78–88.
Шулдан Л.О. – Архітектурне удосконалення шкільних будівель з врахуванням енергозаощаджування - Національний університет “Львівська політехніка” – 14 с.
https://nus.org.ua/articles/yak-stvoryty-shkilnyj-prostir-shho-motyvuvatyme-uchniv-navchatysya/
https://hromadske.ua/posts/finska-shkola
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Anastasiia Romashko , Yuliia Kharaborska
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.