ОСОБЛИВОСТІ ПРОВЕДЕННЯ ОБМІРНО-ПРОЕКТНОЇ ПРАКТИКИ СТУДЕНТІВ І КУРСУ В М. ДУБНО
DOI:
https://doi.org/10.32347/2519-8661.2019.19.284-330Ключові слова:
architectural design, architectural education, measuring practice, design practice, restoration, architectural monument, DubnoАнотація
У статті описуються науково-методичні результати п'ятого року (2019) співпраці між кафедрою Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА і Державним історико-культурним заповідником у м.Дубно стосовно участі студентів і викладачів у благоустрої і регенерації історичного середовища міста Дубно.
Постановка проблеми: сучасна архітектурна освіта потребує різноманітних експериментальних впроваджень до підготовки фахівців і особливе значення має розробка методики навчання студентів діяти в умовах історичних зон.
Мета: обґрунтування проведення обмірно-проектної практики для студентів-архітекторів 1 курсу в умовах архітектурно-історичної території з включенням проектних завдань по благоустрою навколо об'єктів дослідження.
Специфіка експериментальної практики для студентів у 2019 році полягала у наступному. Студенти першого курсу вирішували реальні проектні завдання по благоустрою та ландшафтному дизайну по різних ділянках заповідника. Спочатку вони виконували обмірні креслення цих ділянок. Результати цієї роботи будуть корисні для подальшого розвитку території. А потім студенти на основі своїх обмірів виконали проекти благоустрою і вчились представляти і захищати свої пропозиції на спеціально влаштованому заході з експонуванням результатів всієї практики. Під час перебування студентів у м.Дубно, вони знайомляться із навколишніми архітектурно-історичними зонами: м.Кременець, Почаївська Лавра, Тараканівський форт. Особлива увага при проведенні обмірно-проектної практики надається розвитку вміння робити в умовах знаходження на об'єкті дослідження, художні зображення, технічні креслення і проектні ескізи вручну із застосуванням різних графічних матеріалів на високому рівні якості.
Близькість до реального історичного середовища і корисність для подальшого використання результатів роботи студентів – методична основа для якісного проведення практик для студентів архітектурних факультетів України.