ЗОНАЛЬНИЙ АНСАМБЛЬ МІСТА – ОХОРОННИЙ КОМПЛЕКС: ПРОЕКТ «ЗАМОК» – ДУБНО

Автор(и)

  • Oleh Slieptsov
  • Tetiana Ladan

DOI:

https://doi.org/10.32347/2519-8661.2019.19.259-282

Ключові слова:

architectural design, architectural education, historical buildings, restoration, architectural monument, Dubno

Анотація

У статті обґрунтовано універсальну модель культурно-освітнього проекту – проект "Замок". Ця модель передбачає на основі 5 етапів розвиток різних міст країни, де є середньовічний замок. Ці етапи наочно описані на прикладі перспективного реконструкції історичного середовища міста Дубно.

Постановка проблеми: Визначні історико-архітектурні території України потребують замість точкового відновлення об'єктів системних проектів поетапного відродження всієї території.

Мета: виявити архітектурно-містобудівні шляхи збереження, реконструкції та реставрації архітектурних пам'яток м.Дубно з формуванням культурного і туристичного центру для створення культурно-освітнього проекту "Замок".

Перший етап: організація заходів для відчуття "духу міста": екскурсії, освітні програми, підготовчі заходи по організації практик студентів.

Другий етап: розробка дипломних архітектурних проектів по регенерації історичного середовища, ревалоризації і реконструкції забудови м.Дубно.

Третій етап: оприлюднення проекту і його результатів – виступи і публікації в засобах масової інформації, виставки, статті.

Четвертий етап: проведення учбових практик для студентів-архітекторів 1 та 5 курсів.

П'ятий етап: розробка архітектурних проектів для перспективного розвитку забудови і благоустрою ландшафту. Це і нові об'єкти і відновлення історичних об'єктів.

На основі тривалої співпраці кафедри Основ архітектури і архітектурного проектування КНУБА та адміністрації Державного  історико-культурного заповідника у м.Дубно студенти і викладачі виконали дослідження і архітектурні проекти. Ці розробки можуть використовуватись при системному розвитку цього заповідника і як наочні приклади для аналогічного залучення студентів архітектурних факультетів для відродження архітектурної спадщини. Ця робота корисна і для навчання архітекторів і для планування розвитку архітектурно-історичних зон. Проекти, які виконували студенти під керівництвом викладачів, включені до статті. Ці проекти є впровадженням у комплексний проект "Замок" для міста Дубно.

##submission.downloads##

Опубліковано

2019-11-15

Номер

Розділ

Articles