ЩОДЕННИК ОБМІРНО-ПРОЕКТНОЇ ПРАКТИКИ. ДУБНО – ЛІТО 2017

Автор(и)

  • Oleh Slieptsov
  • Serhii Nikanorov
  • Tetiana Ladan
  • Olha Pyvovarenko

DOI:

https://doi.org/10.32347/2519-8661.2019.19.222-258

Ключові слова:

Dubno, architectural design, architectural education, measuring practice, design practice, restoration, architectural monument

Анотація

У статті описуються методичні особливості проведення практики для студентів першого курсу кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА у 2017 році у рамках програми співпраці з з Державним історико-культурним заповідником у м. Дубно. Також особливістю було включення до програми співпраці дипломних проектів на тему відновлення середовища цього заповідника, які виконали студенти шостого курсу.

Постановка проблеми: В сучасній навчальній програмі архітектурної освіти є потреба поглибити практичне і теоретичне вивчення архітектурного проектування в умовах історичного середовища. Сучасному архітектору треба знати особливості збереження, відновлення і реконструкції пам'яток архітектури при новому будівництві.

Мета: Обґрунтування найбільш ефективних форм впровадження нових методик при проведенні обмірної практики студентів-архітекторів першого курсу з включенням проектних завдань.

Під час практики у 2017 році було удосконалено впровадження до практики виконання проектних завдань по малим архітектурним формам: місця для відпочинку на оглядових майданчиках, навіси, сходи, пандуси, ліхтарі. Основною концепцією  архітектурної реконструкції ландшафту було підвищення зручності та безпеки умов огляду краєвидів замку та навколишніх територій. Корисним для навчання першого курсу була їхня участь у презентації дипломних проектів шостого курсу, разом з результатами практики. Все це відбувалось у Дубенському заповіднику. У статті представлені ці дипломні проекти магістрів, які можна використовувати як наочні зразки для дипломного проектування в умовах історичної зони. У кожному дипломному проекті було здійснено дослідження певного пам'ятника архітектури і запропоновано його регенерацію з новими громадськими функціями. Особливе значення мають ці роботи у якості наочних прикладів магістерської роботи для кафедр з поглибленим вивченням архітектурної спадщини, реконструкції і реставрації.

##submission.downloads##

Опубліковано

2019-11-15

Номер

Розділ

Articles