ВРАЖЕННЯ ВІД ПРОВЕДЕННЯ КУРСОВОГО ПРОЕКТУ ОБМІРИ ПАМ’ЯТКИ АРХІТЕКТУРИ ТА ОБМІРНО-ПРОЕКТНОЇ ПРАКТИКИ В НАЦІОНАЛЬНОМУ ЗАПОВІДНИКУ «СОФІЯ КИЇВСЬКА»

Автор(и)

  • Oleh Slieptsov
  • Nelia Kukovalska
  • Serhii Nikanorov
  • Anna Horina
  • Mariia Adamenko

DOI:

https://doi.org/10.32347/2519-8661.2019.19.171-189

Ключові слова:

Sophia of Kyiv, architectural design, architectural education, measuring practice, design practice, restoration, architectural monument

Анотація

У статті описується методична послідовність та враження учасників від проведення занять з архітектурного проектування зі студентами першого курсу під керівництвом завідувача кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА професора О.С.Слєпцова на території Національного заповідника "Софія Київська" у 2016 році.

Постановка проблеми: необхідність удосконалення організації практики для студентів першого курсу за допомогою глибокого вивчення видатних пам'яток вітчизняної архітектури та психологічного тренінгу по роботі в команді і вмінню прилюдно захищати проект.

Мета: обґрунтувати етапи організації обмірно-проектної практики та курсового проекту студентів першого курсу з поглибленим вивченням в натурі пам'яток архітектури.

Крім малюнків і обмірів, студенти виконували проектне завдання по ландшафтному благоустрою на території заповідника. Під час організованої виставки на території заповідника у присутності керівництва було урочисто підведено підсумки практики і студенти відчули важливу для архітектора впевненість у своїх творчих можливостях. Робота у складі групи, виконання креслень не в аудиторії, а на об'єкті, близькість до шедеврів вітчизняної архітектури – все це теж забезпечило високу якість цієї практики.

Основою для можливості організації навчання студентів в умовах реальних пам'яток архітектури є договір про співпрацію і подальша програма співробітництва з адміністраціями великих охоронних зон України. Прикладом такої співпраці є спільна діяльність кафедри Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА з адміністрацією Національного заповідника "Софія Київська", директоркою Н.М. Куковальською. Студенти отримують практичний архітектурно-історичний досвід і для організації національного заповідника залишаються корисні проектні пропозиції та обмірні креслення.

Наведено приклади графічних робіт трьох бригад студентів.

Основною особливістю описаної методики є організація наприкінці практики виставки результатів роботи студентів, що є важливою мотивацією і необхідним тренуванням для архітектурної діяльності стосовно презентацій проектів. Кожен студент приймає участь у доповіді про проект.

Стаття може використовуватись як навчально-методичний посібник для проведення обмірно-проектної практики в умовах історичної зони національного заповідника.

##submission.downloads##

Опубліковано

2019-11-15

Номер

Розділ

Articles