ЩОДЕННИК ОБМІРНО-ПРОЕКТНОЇ ПРАКТИКИ. ДУБНО – ЛІТО 2016
DOI:
https://doi.org/10.32347/2519-8661.2019.19.100-170Ключові слова:
Dubno, architectural design, architectural education, measuring practice, design practice, restoration, architectural monumentАнотація
У статті описується особливості експериментальної методики організації обмірної та проектної практики студентів першого курсу. Це впроваджує кафедра Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА у співпраці з Державним історико-культурним заповідником у м. Дубно. У 2016 році відбувся другий цикл цієї щорічної і плідної співпраці, який мав нові особливості методичної організації.
Постановка проблеми: Важливість на сучасному етапі розвитку української архітектурної освіти значного посилення вмінь, навичок та професійного відношення майбутніх архітекторів до вітчизняної архітектурної спадщини.
Мета: Виявлення потенціальних можливостей архітектурно-дослідницької діяльності в умовах реальної важливої історико-архітектурної зони. Це стосується різноманітних робіт, які можуть виконувати студенти першого курсу архітектурного факультету, і те, що може бути потрібним для досліджень і відновлення даного історичного середовища.
Загальна тема навчально-практичних завдань: обміри та пропозиції по благоустрою і реконструкції ландшафтного середовища Дубенського замку. Особливість проектних пропозицій у обов'язковому врахуванню використання усіх елементів благоустрою людей з обмеженими можливостями, що дуже актуально для сучасного архітектурного навчання. Таким чином студенти крім дослідження об'єкту виконували проекти малих архітектурних форм, які будуть органічні у даному середовищі. Наведено графічні роботи 6 бригад студентів; 4 бригади виконували обміри та пропозиції по реконструкції території Дубенського замку, а дві інші бригади робили обміри фасадів і інтер'єру, зробили проектні пропозиції по реконструкції вхідної частини до Надбрамного корпусу та по відновленню Тронного залу.
Таким чином, додавання до традиційної дослідницької, художньої і обмірної роботи ще завдання з проектування виявилось ефективним для навчання роботи в умовах історичного середовища і забезпечило відчуття зацікавленості і безпосередньої участі у відновленні архітектурних пам'яток. Результати даної практики можуть бути використані архітектурними факультетами для організації навчання у справжніх умовах різних історико-архітектурних територій України. Можна використати види завдань і методичну послідовність організації роботи.