ЩОДЕННИК ОБМІРНОЇ ТА ПРОЕКТНОЇ ПРАКТИК. ДУБНО – ЛІТО 2015
DOI:
https://doi.org/10.32347/2519-8661.2019.19.8-98Ключові слова:
architectural design, architectural education, measuring practice, design practice, reconstruction, restoration, architectural monument, DubnoАнотація
У статті розглядаються особливості проведення учбової практики (обмірна, проектна) на кафедрі Основ архітектури та архітектурного проектування КНУБА. Описано: загальна організація, методика робочого процесу, організація відпочинку студентів і викладачів, використання концептуальної психологічної методики відчуття "духу міста". Дана тематика особливо актуальна для удосконалення методик фахового навчання з поглибленим вивченням архітектурної спадщини.
Основна проблема: необхідність розробки та апробації методик проведення обмірної та проектної практики для студентів архітектурних факультетів.
Мета роботи: узагальнення методик колективної роботи студентів на виїзді під час архітектурної практики в умовах архітектурно-історичної зони державного значення.
Описується методика обмірної практики для студентів першого курсу. Виконуються обмірні креслення і малюнки. Студенти навчаються досліджувати пам'ятки архітектури і їхню історію на прикладі конкретної пам'ятки. Описується методика ознайомчої практики для студентів другого курсу. Виконуються замальовки з натури та складається історична довідка у вигляді реферату. Описується методика проектної практики для студентів п'ятого курсу. Під час цієї практики студенти виконують реальні завдання з проектування, реконструкції та реставрації, що пов'язані з відновленням історико-архітектурного середовища. Наведено приклади робіт студентів з обмірної та проектної практик.
Результатом даної роботи є закладені методичні основи для подальшої щорічної архітектурно-дослідницької діяльності студентів під час практик у м. Дубно. Студенти будуть знайомитись з пам'ятками архітектури, вивчати історію, виконувати обміри фасадів і інтер'єру, малювати архітектурне середовище з натури, виконувати проекти з відновленням середовища, писати записки про дослідження. На основі програми співпраці з Державним історико-культурним заповідником у м.Дубно планується виконання студентами курсових і дипломних проектів. Цей досвід може бути використаний іншими архітектурними факультетами країни, особливо кафедрами з поглибленим вивченням архітектурної спадщини, реконструкції і нового будівництва в умовах історичного середовища, реставрації.