ОСОБЛИВОСТІ АДАПТАЦІЇ, МОДЕРНІЗАЦІЇ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ІНТЕР`ЄРНОГО СЕРЕДОВИЩА ЧИТАЛЬНИХ ЗАЛІВ ІСНУЮЧИХ БІБЛІОТЕК

Автор(и)

  • Yuliia Tretiak
  • K. Perelyhina

DOI:

https://doi.org/10.32347/2519-8661.2019.20.190-196

Ключові слова:

modern library, reading room, interior design, interior space formation, adaptation of the interior environment, morphological features of the interior, updating the environment

Анотація

Метою даної праці є виявлення ряду особливостей модернізації інтер‘єрного середовища читальних залів бібліотек, що побудовані за радянських часів, з урахуванням сучасних соціально-економічних умов і тенденцій архітектурного та дизайнерського проектування.

У дослідженні, результати якого висвітлено у статті, застосовуються методи натурного обстеження, історичного аналізу, порівняння, текстового опису.

У статті виявлено проблемні для нашої країни питання адаптації і реконструкції інтер‘єрів існуючих бібліотек. Визначено ряд чинників, що впливають на процес оновлення простору сучасної публічної бібліотеки у соціокультурному та середовищному аспекті. Розглянуто та проаналізовано морфологічні ознаки сучасних інтер‘єрів читальних залів публічних бібліотек, а саме: функціонально-планувальна структура приміщень, об‘ємно-просторова та предметна організація середовища, композиція і художній образ. Визначено новітні тенденції пристосування внутрішнього середовища будівель існуючих бібліотек до сучасних умов. Сформульовано ряд основних особливостей формування інтер‘єрів читальних залів бібліотек в умовах адаптації, що у свою чергу дасть можливість встановити вимоги до проектування нових та реконструкції існуючих інтер‘єрів читальних залів бібліотек і дати обґрунтовані рекомендації для їх дизайну та оздоблення.

Розширено і поглиблено ряд проблемних питань щодо формування інтер‘єрного середовища приміщень читальних залів існуючих бібліотек в контексті їх адаптації відповідно сучасних вимог. Вперше сформульовано ряд основних особливостей, що впливатимуть на процес адаптації, модернізації та оздоблення внутрішнього середовища читальних залів бібліотек в Україні.

 Аналіз теоретичного та практичного досвіду формування інтер‘єрів будівель бібліотек, детальна характеристика складових їх середовища, виявлення ряду особливостей їх дизайну у контексті адаптації існуючого середовища до сучасних вимог допоможе скласти науково-практичні рекомендації щодо проектування, реконструкції та оздоблення вищезазначених інтер‘єрів.

##submission.downloads##

Опубліковано

2019-11-18

Номер

Розділ

Issue 20-21 (2020)